Who We Are ?

درباره ما

«بسمه تعالی»

 

گروه فنی سامان کوشان فعالیت خود را در سال 1393 شروع کرد. اين گروه فنی با در اختيار دشتن نيروهاي مجرب، مستعد و کارآمد  مفتخر است با توجه به سوابق کاري مطلوب و همکاري مشترک با شرکت هاي بزرگ همچون آکام بتن و آکام فلز جهت ساخت قطعات پيش ساخته فلزي نظير سوله و اسکلت و بتني و در ارتباط بودن با کارخانه‌ها و شرکت‌هاي توليدي مرتبط آمادگي خود را در زمينه‌هاي مختلف اعلام نمايد.

icons icons

عملیات پیمانکاری

امروزه در بازار کسب و کار خصوصا در ارتباط با  انواع فعالیت های مهندسی ، واژه پیمانکاری یکی از واژه های بسیار پر کاربرد می باشد و ثبت انواع مختلف آن شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. پیمان کاری به معنای مجموعه ایی است که میتواند به صورت حقیقی و یا حقوقی فعالیت نماید.

ادامه مطلب

icons icons

بازسازی و غرفه سازی

غرفه خودساز به غرفه ای گفته می شود که از سازه ای  به غیر از سازه استاندارد نمایشگاهی که برای غرفه های عمومی در نظر گرفته شده استفاده شود. غرفه های استاندارد در تمامی نمایشگاه ها عمدتا از دو سازه مدولار ( پارتیشن ) و اسپیس فریم (Space Frame) ساخته می شود. در برخی از نمایشگاهها به طور خاص از سازه های ماکسیما نیز برای غرفه سازی استفاده می شود.

ادامه مطلب

icons icons

طراحی معماری و ساخت ویلا

براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه». دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر می‌شوند.

ادامه مطلب

icons icons

ساخت و نصب سازه LSF

سازه LSF یکی از بهترین سازه هایی است که در حال حاضر استفاده می شود. دامنه کاربرد اسکلت قاب فولادی سبک LSF نسبت به ساختمان های با اسکلت فولاد گرم و بتن مسلح کمتر است. لاکن ویژگی های سازه LSF برتری هایی در انواع خاصی از ساختمان ها ایجاد می کند.

ادامه مطلب

Oue Projects

پروژه های انجام شده

Useful Articels

مطالب مفید

سازه LSF

سازه LSF یکی از بهترین سازه‌هایی است که در حال حاضر استفاده می‌شود. دامنه کاربرد اسکلت قاب فولادی سبک LSF نسبت به ساختمان‌های با اسکلت فولاد گرم و بتن مسلح کمتر است، لکن ویژگی‌های سازه LSF برتری‌هایی در انواع خاصی از ساختمان‌ها ایجاد می‌کند، به عنوان مثال در شرایط فعلی تولید و مقاطع موجود امکان ساخت سازه بیش از سه طبقه وجود ندارد مگر با ترکیب آن با سازه‌های فولاد گرم یا بتنی که در بخش بعد توضیح داده می‌شود.


دیگر محدودیت‌ها و ویژگی‌هایی که در این بخش مطرح می‌شود با در نظر گرفتن ماشین‌آلات در دسترس و دامنه تولید، طراحی و همچنین محدودیت تهیه ورق با ضخامت‌ها و مقاومت‌های گوناگون و سازه LSF است و این شرایط الزاماً شامل کلیه سیستم‌ها و روش‌های متنوع سازه‌های سبک فولادی نمی‌گردد.

ارتفاع سازه LSF

همانطور که ذکر شد بهتر است با شرایط فعلی تا سه طبقه و هر طبقه تا ۳.۵ متر طراحی و تولید نگردد. این امر ممکن است به بسیار محدود‌کننده به نظر بیاید ولی ساختمان‌های زیادی نیز ساخته میشود که نیازی به طبقات بیشتر و یا ارتفاع بلندتر نداشته و این مقدار برای آنها کافیست و در ساختمان‌های یک طبقه، ارتفاع دیوار را تا ۴.۵ متر نیز می‌توان طراحی نمود.

01

بار زنده

وزن سبک سازه LSF و کاربری معمول این ساختمان‌ها بار زنده در نظر گرفته شده در طراحی را به بارهای مسکونی و اداری محدود می‌کند و البته با در نظرگرفتن تقویت‌های ویژه می‌توان آن را تا بارهای اداری پرتجمع و ساختمان‌های عمومی و آموزشی افزایش داد. ولی بار زنده پارکینگ روی کف ساختمان LSF امکان‌پذیر نیست.

همچنین امکان نصب تجهیزات بسیار سنگین گرمایشی و سرمایشی، تجهیزات مخابراتی و مخازن گوناگون روی بام ساختمان با سازه سبک با محدودیت همراه است و نیز امکان در نظرگرفتن جرثقیل سقفی در سوله‌های LSF با استفاده از دیوارها نیز وجود ندارد.

فشارهای جانبی و ضربه در سازه LSF

ویژگی‌های خاص سازه LSF سرد نورد آن‌ها را در برابر فشارهای جانبی مانند فشار جانبی خاک در ترازهای زیر زمین و فشار جانبی آب در مخازن و استخرها آسیب‌پذیر می‌کند و استفاده از این سازه زیر زمین به تنهایی توصیه نمی‌شود. همچنین ضربه ناشی از برخورد هرچند آرام خودرو در پارکینگ‌هایی که چند خودرو و با چند فرمان در آن‌ها پارک کرده و داخل و خارج می‌شوند نیز می‌تواند خسارت‌های جدی به سازه وارد کند که از این امر نیز باید اجتناب گردد. ولی می‌توان پارکینگ‌هایی در همکف ساخت خودرو مستقیم به آن وارد شده و مستقیم خارج شود، البته با قراردادن حفاظ‌هایی در محل‌های ضربه پذیر احتمالی.

02

دیوارهای باربر و دهانه سقف‌ها

در سیستم دیوار باربر با توجه به عدم وجود تیرها و ستون‌ها نیاز است در هر بخش از ساختمان جهت استفاده از سازه LSF در حداقل دو طرف روبری هم دیوار وجود داشته باشد روی این دیوارهای تیرک‌ها یا خرپاها ( بسته به تخت بودن یا شیب سقف و البته دهانه) قرار خواهد گرفت. در ساختمان‌های یک طبقه با سقف شیبدار (وبا تمهیداتی در سقف‌های تخت) دهانه می‌تواند تا حدود ۱۲ متر طراحی شود. در ساختمان‌های چند طبقه بهتر است دهانه‌های طبقات پایین بیشتر از ۵.۵ متر (حداکثر۶ متر) نباشد و طبعاً طبقه آخر می‌تواند مانند توضیح قبلی تا ۱۲ متر باشد.

بازشوها

همانطور که در بالا ذکر شد از آن‌جا که در هر محیط از معماری ساختمان نیاز به دیوار در دوطرف روبروی هم و ترجیجاً جهتی که دهانه کمتری ایجاد می‌کند داریم. ابعاد عرضی بازشوهای در و پنجره در دیوارهای باربر محدود است و نمی‌تواند بسیار بزرگ باشد، البته با تقویت نعل‌درگاه‌ها با ورق امکان افزایش عرض تا حدودی وجود خواهد داشت. همچنین از آن‌جا که وجود نعل‌درگاه دراین سیستم ضروریست، ارتفاع بازشوها نمی‌تواند تا انتهای بالایی دیوار باشد و متناسب با باربری دیوار و مقدار آن، بخشی از ارتفاع بالای بازشو به نعل‌درگاه اختصاص می‌یابد. بدیهی است ارتفاع پنجره‌ها در پایین محدودیت سازه LSF ندارد و می‌تواند تا کف امتداد یافته و به اصطلاح قدی باشد

 

 

Internationally Trusted !

گواهی نامه ها

Background

پیشنهاد همکاری

این گروه فنی پذیرایی همکاری مشترک با دیگر همکاران در زمینه های مختلف عمرانی مانند طراحی و معماری داخلی و بازسازی، اجرای سازه های بتنی و فلزی، ساخت و نصب سازه LSF، اجرای عملیات محوطه سازی و انجام کلیه امور پیمانکاری می باشد.

They Always Trust Us

همکاران و مشتریان

در صورت داشتن هرگونه سوال یا پیشنهاد همکاری با ما تماس بگیرید.